top of page

Заберезька гімназія імені професора Леся Семковича

«На світі безліч тягнеться доріг: одні-як мудрість, інші- в терен-цвіті, а поміж них крізь промені проліг до школи шлях, що найкоротший в світі!».

    Історія Заберезького шкільництва сягає 1890 року, про що сповіщає Шематизм УГКЦ.

    1906  р. –     однокласна школа з українською мовою викладу.

    1930 р. – двокласна двомовна школа, збудована методом народної будови.

    1939 р. – школа отримала ще одне приміщення під назвою «Росіянова школа», оскільки господар будівлі носив таке прізвище.

    Після повного виселення села 1951-1953 р.р. ці будівлі були зруйновані.

    1957 р. – колгоспом ім. Кірова (керівник Іван Шведков) було збудовано Заберезьку початкову школу.

    1991 р. – Початкова школа перейшла у нове сучасне приміщення, яке було введене у експлуатацію  як  школа-сад (1 дошкільна група). Директор школи- Здерко Дмитро Олексійович, вчитель початкових класів, нині покійний. Тут працювало 4 педагогів.

    1993/1994 н.р. розпочався відкриттям Заберезької загальноосвітньої школи-сад І-ІІ ступенів. В ній навчалося  150 дітей і функціонувала дошкільна група. Директор- Амброзяк Світлана Миколаївна, вчитель зарубіжної літератури.

    2000-2005 р.р. очолював заклад Гуменюк Володимир Мирославович,1962 р.н., вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін, старший учитель.

    У грудні 2007 року Заберезьку загальноосвітню школу  І-ІІ ступенів реорганізовано у Заберезький навчально-виховний комплекс.

    У жовтні 2018 року Заберезькому навчально-виховному комплексу присвоєно ім’я видатного уродженця села - професора Леся Семковича.

Директор НВК - Гречанюк Ольга Юріївна, 1963 р.н., освіта повна вища ( Івано-Франківський  педінститут, 1985), спеціальність за дипломом: математика і фізика, спеціаліст вищої категорії, загальний стаж педагогічної роботи 33 років,  стаж керівної роботи – 13 років.

Заступник директора – Малик Надія Петрівна, 1976 р.н., освіта повна вища (Чернівецький державний університет, 1998), спеціальність за дипломом: філологія, французька мова і література, загальний стаж педагогічної роботи 20 років, стаж керівної роботи – 16 років.

Заберезький навчально-виховний комплекс з метою підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу, працює  над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми: 

 

    «Самореалізація особистості вчителя і учня в навчально-виховному процесі ».

    У навчально - виховному комплексі прийнято Концепцію розвитку закладу.Серед основних завдань Концепції розвитку НВК:

    - забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;

    - створення комфортного навчального середовища для забезпечення оволодіння учнями знаннями в обсязі не меншому, ніж передбачено Державним стандартом освіти;

    - реалізація виховних завдань:

  • виховання національної самосвідомості, любові до рідної землі, родини, народу, держави

  • сприяння набуттю дітьми соціального досвіду, успадкування ними духовних надбань українського народу

  • формування мовної культури

  • забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, культивування кращих рис українського менталітету - працелюбності, свободи, поваги до жінки, толерантності

  • формування почуття господаря, господарської відповідальності, підприємливості, ініціативності, свідомого ставлення до життя в ринкових умовах

  • охорона і зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я

  • забезпечення базової культури, формування естетичних потреб і почуттів

  • формування екологічної культури, гармонізація відносин людини з природою.

    Для якісної зміни дитячих колективів, як і забезпечення неперервності та послідовності навчально-виховного процесу створюються всі умови у навчально-виховному комплексі.

    Дошкільна освіта забезпечує умови для реалізації дитиною свого природного потенціалу (фізичного психологічного, соціального) на підсвідомому рівні та починає формувати своє «Я»,  дає початкові навики внутріколективного самоврядування, формування абетки громадянства.

    Школа І ступеня навчання покликана забезпечити подальше становлення особистості дитини, цілеспрямований вияв і розвиток її здібностей. На І етапі навчання у школярів починають формуватися вміння вчитися самостійно, дбати про своє духовне і фізичне здоров’я; навики самоврядування і соціальної активності, підприємливості, співпраці, спілкування.

    Школа ІІ ступеня дає учням знання основ наук, забезпечуючи їх взаємозв’язок і системність. В учнів 5-9 класів поступово вдосконалюються навики самоврядування, соціальної активності, підприємливості, співпраці, спілкування, вміння самостійно вчитися і бажання самовдосконалення, вміння і потреба дбати про своє духовне і фізичне здоров’я. Сформована потреба у якісному навчанні для майбутнього добробуту своєї сім’ї і родини.

    Навчально виховний комплекс – осередок розвитку, формування та самореалізації особистості дитини. Дошкільне виховання → початкова школа → основна школа → випускник який має якісний рівень загальноосвітньої підготовки, високий рівень загальнолюдської культури, вміння і бажання самостійно вчитися впродовж усього життя, патріот, свідомий український громадянин, → успішними господар, → хороший сім’янин.

    У навчально-виховному комплексі працюють 24 вчителів, які мають основне місце роботи. Якісний склад педагогічних працівників:

  • Спеціалістів вищої категорії, старших учителів - 7

  • Спеціалістів І кваліфікаційної категорії-2

  • Спеціалістів ІІ кваліфікаційної категорії-8

  • Спеціалістів-7

    Впродовж 2018-2019 н.р. у школі навчається 76 учнів та 40 дітей у дошкільних групах. Навчально - виховний комплекс є освітньо- культурним центром села, його учні мають середній та достатній для сучасної життєдіяльності рівень знань з основ наук та відповідний рівень вихованості.

    В школі ефективно впроваджуються інноваційні технології в управління закладом. Тематика педагогічних рад, методичних тижнів, психолого-педагогічних семінарів планується відповідно до  проблеми школи і актуальних завдань розвитку освіти.  Впроваджуються ІКТ в навчально-виховний процес, проводяться заняття з використанням комп’ютерного забезпечення уроків іноземної мови, біології, фізики, української  та зарубіжної літератури.

    Всі педагогічні працівники підвищують свій фаховий  та методичний рівень шляхом участі в роботі шкільних методичних об’єднань:

  • МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу (голова МО

                    Савчин Н.М.).

  • МО вчителів початкових класів (Якубів Н.І.).

  • МО класних керівників (Доцяк В.М.).

  • МО вчителів природничо-математичного циклу (Романишин М.Б.).

  • МО вихователів (Зорій Г.В.).

    Система контролю з боку дирекції сприяє підвищенню рівня професійної компетентності педагогів, вивченню, впровадженню і поширенню кращого ППД. На базі Заберезького НВК  проведено районні семінари, а саме:

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

bottom of page